Jānis Zelmenis

Maltas neatkarības dienas pieņemšana un pirmoreiz Latvijā - Maltas vīna Meridiana degustācija

 

Pirmoreiz Latvijā norisinājās pieņemšana par godu Maltas Republikas neatkarības 51. gadadienai, kuru rīkoja Maltas goda konsuls Latvijā, advokāts Jānis Zelmenis.

Uzrunā Maltas goda konsuls pievērsās arī migrācijas jautājumiem, norādot, ka “pasaules politisko klimatu aizvien vairāk ietekmē mijiedarbība starp migrācijas ekonomiskajiem ieguvumiem un politisko nepieciešamību īstenot imigrācijas protekcionisma pasākumus, lai nomierinātu plašās sabiedrības bažas. Lai novērstu migrācijas iespējamo negatīvo ietekmi, vairākas valstis veikušas izmaiņas imigrācijas un pilsonības likumos. Izmaiņu mērķis - novirzīt migrāciju ekonomiskās izaugsmes kāpināšanai. Maltas Republika tam ir izcils paraugdemonstrējums”.

Goda konsuls uzsvēra, ka Malta un Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalstis, kas nozīmē, ka esam multikulturāla sabiedrība, kurai jātur augstā godā tādas pamatvērtības kā sociālās atbildības sajūta, stabilitāte un konkurētspēja.

Pieņemšanā notika Maltas vīna darītavas “Meridiana” degustācija. Klātesošos viesus izglītoja Meridiana vīna darītavas pārstāvis Karl Chetuci.

Starp viesiem bija gan vēstnieki, tai skaitā pārstāvji no Amerikas Savienoto Valstu, Polijas, Ungārijas, vēstniecībām, V.E. Gvido Zemrībo, goda konsuli, tai skaitā arī Ariana Župika, Arnis Ančupāns, arhibīskaps Zgibņevs Stankevičs, uzņēmēji Ivars Strautiņš, Mārcis Apsītis un draugi.

Maltas goda konsulāts Rīgā darbojas kopš 2006. gada. Maltas goda konsula Latvijā misija ir veicināt ekonomikas un kultūras attiecības starp Maltu un Latvijā, uzlabot uzņēmējdarbības un investīciju iespējas, tāpat palīdzēt Maltas pilsoņiem neparedzētos gadījumos.